דוברות מד"א  ל ניסן, תשפב01/05/2022


סיפור מופלא על משפחה של מתנדבי ועובדי מד"א

בטקס מיוחד שהתקיים בתחנת מד"א בחיפה, 13 חובשים סיימו בהצלחה את הקורס החובשים והצטרפו לעשרות אלפי מתנדבי ועובדי הארגון שפועלים לילות כימים על מנת להעניק טיפול רפואי מציל חיים באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ.

אחד מהחניכים, חובש מד"א יגאל מנחם (50), הגיע לקורס בעקבות ארבעת ילדיו - אשר נמצאים במד"א שנים רבות. למנחם, תושב רכסים, 14 ילדים ובעקבות ארבעת הבוגרים שהצטרפו למד"א, החליט גם הוא להירשם לקורס ולהציל חיים ביחד איתם.

שניים מילדיו מתנדבים בארגון ושניים עובדים בו, בעוד מנחם מקווה כי גם ילדיו הבאים, שיגיעו לבגרות, יצטרפו למגן
דוד אדום ויצילו חיים.

על ערך הצלת החיים, שהפך לתחביב משפחתי, סיפר יגאל מנחם: "הילדים שלי גדלו כתלמידי ישיבה. כשהבן הגדול שלי הגיע לגיל המתאים רציתי עבורו מסגרת שכוללת עשייה, תרומה ועזרה ורשמתי אותו לקורס של מד"א. הוא התאהב בארגון וצירף אליו גם את שלושת אחיו הצעירים. מאז, בכל ארוחת שישי, אני רואה מול עיניי את ערך הצלת חיים. רגע לפני הסעודה הפלאפון מצלצל - ואחד הילדים מוקפץ לזירה. כשהוא חוזר, הוא מספר לנו איך הוא מנע טרגדיה. בשבילי אין ערך גדול מזה."

על הצטרפותו בעקבות ילדיו, הוסיף: "הילדים הגדולים כבר התחתנו והתייצבו, וכעת הגיע הזמן שלי. התרגשתי לשמוע מהם את סיפורי הצלת החיים ואת האור בעיניים כשהם חוזרים הביתה והחלטתי להצטרף גם. המשמרות המשותפות עם הילדים זו חוויה מדהימה, מגבשת ומעצימה. חינכתי את ילדיי תמיד להגיש עזרה ולסייע וכך הם עושים גם בחייהם הבוגרים. זה סיפוק ענק".

על קיום מצוות שבת, תוך הצלת חיים, אמר: "הצלת חיים זהו ערך קדוש ואם נדרש פיקוח נפש בשבת - זוהי מצווה. אנחנו משתדלים לשמור את השבת ולכבד אותה ככל שניתן, אך בעת מקרה חירום אמיתי שדורש את הסיוע שלנו, אנחנו לא מהססים ויוצאים להציל חיים".