מערכת שורש  ג ניסן, תשפב04/04/2022


מתנדבי מד"א יאספו עשרות אלפי חבילות מזון למשפחות מועטות יכולת בחג הפסח

מבצע "קמחא דפסחא", אשר הפך למסורת במגן דוד אדום, מתקיים זו השנה ה-18 ובמסגרתו התגייסו אלפי עובדי ומתנדבי מד"א, נוער ובוגרים, למבצע איסוף מוצרי מזון למשפחות מועטות יכולת. מבצע ההתרמה התחיל השבוע וימשיך עד לערב ליל הסדר. הפרויקט מתקיים בתיאום ושיתוף מחלקות הרווחה ברשויות ובעיריות ברחבי הארץ.

מתנדבי מד"א יעמדו בכניסה לסניפי רשתות המזון הגדולות ולמרכולים ברחבי הארץ, יסבירו לקונים אודות חשיבות התרומה ויאספו את מוצרי המזון. המתנדבים יאספו את מוצרי המזון בשעות אחר הצהרים והערב ולאחר יציאת התלמידים לחופשת הפסח, גם בשעות הבוקר - הציבור הרחב מוזמן
להגיע בהמוניו ולתרום מוצרים למשפחות מועטות יכולת.

מניסיון השנים הקודמות מצביעים במד"א על כמה מוצרים מומלצים לתרומה ביניהם: מצות, יין, מיץ ענבים, שמן, סוכר, קמח מצות, ממרח שוקולד, ריבה, קפה שחור, נס קפה, שתיה קלה, שימורי טונה, חמוצים במלח, לפתנים בשימורים, עוגיות ועוגות כשרות לפסח, חרוסת, חזרת, תרכיזי מיץ, חלב עמיד, תפוחי אדמה ועוד.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "גם השנה, כמו בכל שנה מתנדבי מד"א יעשו את מירב המאמצים על מנת לאסוף, לארוז ולספק מוצרים לארוחת חג מכובדת למשפחות מועטות יכולת. מד"א הוא ארגון שפעילותו להצלת חיים שזורה בחיי תושבי ישראל והחיבור שלנו עם הקהילה, הוא ערך עליון עבורנו. אנו נמצאים בקשר שוטף עם גורמי הרווחה בארץ לאורך כל השנה ובחג במיוחד. חשוב לנו לעשות את מירב המאמצים על מנת להגיע ולסייע, מדובר במשימות הומניטאריות מהמעלה הראשונה".