מערכת תמונות יהודיות  א שבט, תשפג23/01/2023


ספר חדש לרב יוסף גרמון- מסביב לעולם בחמישים וארבע פרשות...

האם הדמוקרטיה היא דרך השלטון של התורה האם יש זמנים שאסור לאדם להקשיב לרוב? מה ניתן ללמוד מתקופת הקורונה, האם בבית המקדש השלישי יוקרבו קורבנות? האם יהיה ניתן לאכול בקרוב חיות טמאות שכיום אסורות בעזרת בשר מתורבת? איך הגל ודקארט קשורים לפרשה ואיך גירוש ספרד קשור להתנתקות? מה אמר ברל כצנלסון, מייסד תנועת העבודה, על טיול בתשעה באב?

הרב יוסף גרמון, לשעבר
הרב הראשי בגווטאמלה, משיב על שאלות מסקרנות אלו, בספרו החדש 'מסביב לעולם ב-54 פרשות'. הספר החדש יוצא לאור בעיתוי מושלם, לכבוד תחילת הקריאה המסורתית בתורה בבתי הכנסת בארץ ובעולם. בספרו מחבר הרב גרמון את כלל הפרשות אל ההתרחשויות בעולמנו קרי: מגיפת הקורונה, אסונות טבע, מלחמות מיותרות, אנטישמיות ועוד עוד. כל פרשה מלווה בחיוך ובהומור עצמי ומלאה מבט מבודח על החיים, המתים ומה שביניהם.

בצורה נעימה מצעיד הרב גרמון את הקוראים אל הדרך הנכונה לזוגיות בריאה, ומגלה כיצד ים הכנרת שנותן ממימיו - נשאר מתוק ומנגד ים המלח שומר את המים לעצמו ונשאר מלוח. "היהדות מבוססת על מעשים, לא על בכי ונהי", הוא מסביר. "הקריאה בספר היא מחייבת- לצרף אנשים נוספים סביב הרעיון של תיקון עולם ולאחד את האומות השונות סביב רעיון התנ"ך. כל אחד יכול לצאת מהמצרים שלו, לעבור במדבר ציה ולהגיע לארץ המובטחת", הוא מבטיח.